اخبار

برگزاری هشتمین جلسه شورای آموزشی دانشگاه در سال ۹۸

برگزاری هشتمین جلسه شورای آموزشی دانشگاه در سال ۹۸ گالری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر ، هشتمین جلسه شورای آموزشی دانشگاه در سال۹۸ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۰۷به ریاست دکتر حسین اسکندری و اعضاء شورای آموزشی دانشگاه در محل اتاق ریاست برگزار و در این جلسه حاضرین به بیان دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و در خصوص آخرین موارد و مسائل آموزشی مراکز علمی کاربردی استان به بحث و تبادل نظر پرداخته و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.

ادامه مطلب
انعقاد تفاهم نامه چند جانبه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با دانشگاههای استان

انعقاد تفاهم نامه چند جانبه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با دانشگاههای استان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر ، در راستای تحقق اهداف مستقر در سند چشم انداز ، سیاست های کلی علم و فناوری و رونق تولید در جهت تقویت اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع پیشرفته و خدمات مبتنی بر علوم و فناوری های جدید و هم سو با اهداف صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته و نظر به سوابق ، تجارب و ظرفیت های استان بوشهر در زمینه صنایع پیشرفته ، تفاهم نامه چند جانبه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با دانشگاههای استان بوشهر در روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۱۱/۱۶ منعقد گردید .

ادامه مطلب
جزئیات ثبت نام طرح سرباز ماهر در دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد

جزئیات ثبت نام طرح سرباز ماهر در دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر مختار جلالی جوران معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشست خبری شورای راهبری آموزش های علمی کاربردی سربازان که که با حضور سردار حسن بختیاری رئیس موسسه علمی کاربردی ناجا امروز در سازمان مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد، از جزئیات ثبت نام طرح سرباز ماهر و ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان داوطلب خبر داد معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در این نشست خبری گفت: با توجه به ماموریت های دانشگاه جامع علمی کاربردی، این دانشگاه با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و دانشگاه فنی و حرفه‌ای آموزش های مهارتی به سربازان را آغاز کرده است. وی افزود: بر اساس تفاهم نامه ای که پیشتر میان دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه فنی وحرفه ای و ستاد کل نیروهای مسلح منعقد شد، آموزش به سربازان از شنبه آینده (۲۶ بهمن ماه) آغاز می شود. دکتر جلالی جواران درباره ساز وکار اجرای این طرح گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای ۸۰۰ دوره پودمانی است که از میان آن ها ۱۱ دوره برای اجرا در طرح سرباز ماهر و در برخی مراکزی که از ظرفیت مناسب برخوردار هستند، انتخاب شده است.

ادامه مطلب
ثبت نام پانزدهمین دوره مراسم معنوی اعتکاف دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی آغاز شد

ثبت نام پانزدهمین دوره مراسم معنوی اعتکاف دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی آغاز شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، حجت الاسلام والمسلمین وحید بلندی معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی از آغاز ثبت نام پانزدهمین مراسم معنوی اعتکاف دانشجویی در این دانشگاه خبر داد. حجت الاسلام بلندی در این خصوص گفت: پانزدهمین مراسم اعتکاف رجبیه از تاریخ ۱۸ اسفندماه الی ۲۰ اسفندماه سالجاری و هم زمان با ولادت مولی الموحدین، حضرت علی علیه السلام، در مساجد منتخب سراسر کشور برگزار می شود. معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: کلیه دانشجویان این دانشگاه در سراسر کشور می توانند همزمان با آغاز دهه مبارک فجر از تاریخ ۱۲بهمن الی ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۸ با مراجعه به سامانه info.uast.ac.ir/etekaf در این مراسم ثبت نام کنند. وی عنوان کرد: این مراسم در صورت به حد نصاب رسیدن ثبت نام کنندگان برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب
بازدید رییس نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی از روند برگزاری آزمون های متمرکز نیم سال اول ۹۹-۹۸ دانشگاه جامع علمی کاربردی  استان بوشهر

بازدید رییس نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی از روند برگزاری آزمون های متمرکز نیم سال اول ۹۹-۹۸ دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر گالری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر، جناب حجت الاسلام موسوی؛ رییس نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی و دکتر اسکندری ریاست واحد استانی و هیأت همراه به منظور بررسی کیفیت برگزاری آزمون های متمرکز مراکز آموزش علمی کاربردی استان بوشهر ، مسائل و مشکلات موجود در روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه سال جاری با حضور در برخی از مراکز آموزش علمی کاربردی استان از محل برگزاری آزمون های متمرکز این مراکز آموزشی بازدید بعمل آوردند.

ادامه مطلب
حضور ریاست دانشگاه در نشست رؤسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی در مشهد

حضور ریاست دانشگاه در نشست رؤسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی در مشهد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی بوشهر ، با حضور دکتر باقری قائم مقام وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی جمعی از معاونین و مدیران ستادی و استانی،گردهمایی روسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی در هتل پردیسان مشهد برگزار شد. در ابتدای این مراسم رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن خوشامدگویی و عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت سردار سلیمانی و شهیدان سانحه هواپیمایی گفت: باید قدردان حضور مردم در همه صحنه های این کشور باشیم که همه اتفاقات بزرگ را مردم با همه کاستی ها با حضور شان رقم می زنند.

ادامه مطلب
ادامه پذیرش مرحله «تکمیل ظرفیت» دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه جامع علمی کاربردی در بهمن ماه

ادامه پذیرش مرحله «تکمیل ظرفیت» دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه جامع علمی کاربردی در بهمن ماه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، ادامه پذیرش در مرحله «تکمیل ظرفیت» دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) مهرماه سال ۱۳۹۸ در بهمن‌ماه سال‌جاری انجام می‌شود. جزییات مربوط به رشته‌محل‌های دارای شرایط پذیرش در این مرحله از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام خواهد شد. متقاضیان ثبت‌نام و تحصیل در این دانشگاه و مراکز آموزشی تابعه، هفته آینده منتظر اطلاعات بیشتر ما در سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی به آدرس www.uast.ac.ir باشند.

ادامه مطلب
اولین دوره تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سربازان اجرا می شود

اولین دوره تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سربازان اجرا می شود

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی ، دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ، از اجرای اولین دوره تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی در بهمن ماه سالجاری برای سربازان نیروی های مسلح خبر داد. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: ما به عنوان مجری تصمیم دولت در زمینه واگذاری و انحلال مراکز وابسته به دستگاه های دولتی کار را شروع کردیم هرچند اتفاقات و مشکلات متعددی را پیش رو داشتیم . وی تصریح کرد: ما همچنان ارتباطمان را با بخش دولتی که می توانند در زمینه اجرای تک درس یا تک پودمان فعالیت داشته اند را حفظ می کنیم. دکتر محمد حسین امید عنوان کرد: ما هم اکنون۸۰۰ تک درس و تک پودمان مصوب داریم که با توجه به توافقاتی که با نیروی های مسلح جمهوری اسلامی صورت گرفته اولین دوره تک پومان ما در بهمن ماه برای سربازان نیروی های مسلح برگزار خواهد شد. وی گفت: انتظار ما از مراکز علمی کاربردی، برنامه ریزی بلند مدت برای شناسایی نیاز بازار کار و همچنین توسعه رشته های خود در این زمینه و ارائه آموزش های مهارتی با کیفیت بالا و بکارگیری مدرسان با سطح بالا است. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه مراکز علمی کاربردی باید از نگاه سنتی به رشته های موجود فاصله بگیرند، خاطرنشان کرد: مراکزی که وابسته به نهادهای عمومی کشور هستند به راحتی می توانند با یک نگاه بلند مدت و استفاده از فضا و محیط کار واقعی که در اختیاردارند به سرعت پیشرفت کنند. ما دراینجا به مراکز موجود این قول را می دهیم که هیچ مرکز دیگری در کنار شما و با رشته های موجود شما تاسیس نخواهد شد، مگر اینکه مرکز شما به بالاترین سطح دانشجو برسد و فضای کافی برای جذب دانشجو نداشته باشد . وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص دغدغه مراکز نسبت به شهریه دانشجویان شاهد گفت: توافقات بسیار خوبی در این زمینه با بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته که بزودی مشکل مطالبات نیز حل خواهد شد. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما در این دانشگاه به دنبال تربیت نیروی کار متخصص برای دستگاه های دولتی نیستیم. ما به دنبال ایجاد و توسعه رشته های هستیم که نیاز بازار کار را برطرف کند و دانشجو پس از دانش آموختگی بتواند در رشته خود در بازار زمینه درآمد برای خود و سایرین را فراهم کند. در واقع ما به دنبال رشته و دانشجوی کارآفرین هستیم.

ادامه مطلب
برگزاری پنجمین جلسه شورای نظارت و ارزیابی دانشگاه در سال۹۸

برگزاری پنجمین جلسه شورای نظارت و ارزیابی دانشگاه در سال۹۸

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر، پنجمین جلسه شورای نظارت و ارزیابی دانشگاه در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۵در سالن جلسات دانشگاه با حضور اکثریت اعضاء برگزار گردید . در این جلسه اعضاء در خصوص موارد نظارتی و آموزشی مراکز آموزشی علمی کاربردی استان به بحث ، تبادل نظر و تصمیم گیری پرداختند.

ادامه مطلب
نام گذاری سالن کنفرانس دانشگاه به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نام گذاری سالن کنفرانس دانشگاه به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گالری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر ، در روز دوشنبه مورخ ۹۸/۱۰/۱۶ همزمان با برگزاری محفل انس با قرآن به مناسبت شهادت سپهبد سردار حاج قاسم سلیمانی و با حضور گرم دانشگاهیان و حوزویان استان سالن کنفرانس این واحد استانی به نام این شهید والا مقام نام گذاری گردید.

ادامه مطلب