برگزاری جلسه شورای پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر

برگزاری جلسه شورای پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۲ کد : ۴۲۹۶۸ اخبار
تعداد بازدید:۶۶۲
برگزاری جلسه شورای پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر ، در راستای ابلاغیه تدوین سند توسعه شاخص های کارآفرینی از سوی استاندار بوشهر به دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر ، به منظور تعیین جهت گیری اصلی ،برنامه های راهبردی و سیاست های اجرایی در موضوع کارآفرینی و اشتغال و تدوین سند مذکور ، در روز یکشنبه مورخ 97/12/19 جلسه شورای پژوهش و فناوری واحد استانی با حضور معاونین پژوهشی سایر دانشگاهها ، معاونین و روسای دستگاههای اجرایی متولی اشتغال و کارآفرینی استان و با حضور جناب آقای دکتر چمکوری مشاور علمی پژوهشی و امور دانشگاهی استاندار بوشهر ، برگزار گردید .

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر اسکندری رئیس واحد استانی ضمن خوش آمدگویی ، به اهمیت مقوله کارآفرینی و اشتغال اشاره و ضمن تببین برنامه های راهبردی دانشگاه جامع علمی کاربردی ، به تحلیلی کلی از شاخص های جهانی کارآفرینی و 14 شاخص اساسی موسسه بین المللی کارآفرینی و توسعه GEI ) ) پرداختند . ایشان کارآفرینی را پدیده ای فرابخشی و چند وجهی و تابع شرایط محیطی و نهادی جامعه دانسته و اکوسیستم کارآفرینی را متاثر ار همه ابعاد اقتصادی ،اجتماعی ،فرهنگی و سیاسی جامعه  قلمداد نمودند .

در ادامه جناب آقای دکتر چمکوری به اهمیت تدوین سند توسعه شاخص های کارآفرینی در استان از سوی استاندار بوشهر  اشاره و ضمن تشکر از رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر در خصوص پیگیری موضوع تدوین سند مذکور ، بر همکاری سایر دانشگاههای استان و دستگاههای متولی کارآفرینی و اشتغال در استان تاکید نمودند .

مشاور علمی ،پژوهشی و امور دانشگاهی استاندار  به مزیت ها و پتانسیل های منطقه ای استان در تدوین سند مذکور اشاره و حوزه نفت و گاز و پتروشیمی ،کشاورزی و شیلات و محصولات دریایی ،گردشگری و توریست دریایی و تولیدات محصولات خارج از فصل در استان را از جمله شاخص های مهم درتدوین سند توسعه شاخص های کارآفرینی دانستند و تاکید نمودند سایر دستگاههای اجرایی از موازی کاری خودداری و همکاری موثری با دانشگاه برای تدوین سند مذکور داشته باشند . در ادامه جلسه ،هر یک از مدعوین محترم به بیان قوت ها و تنگناهای اکوسیستم کارآفرینی ، موانع و مشکلات در خصوص فعالیت های کارآفرینی و اشتغال در استان پرداخته و پیشنهادات خود را برای تدوین سند توسعه شاخص های کارآفرینی استان ارائه نمودند .


نظر شما :