برگزاری جلسه هم اندیشی و ارائه پیشرفت کار در خصوص تدوین سند توسعه شاخص های کارآفرینی استان بوشهر

۱۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ کد : ۴۶۶۱۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۶
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر ، نظر به ماموریت ابلاغ شده به دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر در خصوص تدوین سند توسعه شاخص های کارآفرینی استان بوشهر در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ و به منظور ارائه پیشرفت کار از سوی دانشگاه و لزوم همکاری موثر سایر دانشگاهها و دستگاههای اجرایی استان ، در روز سه شنبه مورخ ۹۸/۷/۱۶ جلسه ای با حضور جناب آقای زرین فر معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر ، آقای قایدی سرپرست محترم دفتر هماهنگی امور اقتصادی ، جناب آقای دکتر چمکوری مشاور محترم علمی و پژوهشی استاندار ، روسای دانشگاهها و مدیران دستگاههای اجرایی استان ، در سالن شماره ۱ استانداری بوشهر تشکیل گردید .
برگزاری جلسه هم اندیشی  و ارائه پیشرفت کار در خصوص تدوین سند توسعه شاخص های کارآفرینی استان بوشهر

در ابتدای جلسه ، جناب آقای زرین فر معاون محترم استاندار به اهمیت نقش دانشگاهها در توسعه علم و دانش ، تربیت کارآفرینان و دانشجویان خلاق و مبتکر ، ایجاد مهارت  ،ارزش آفرینی و توسعه تفکر خلاق در دانشجویان اشاره و وظیفه دانشگاههای نسل سوم را با توجه به رشد روز افزون علم و فناوری در توسعه و ترویج کارآفرینی و مهارت افزایی بسیار خطیر عنوان نمود . ایشان نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی را در افزایش مهارت پروری و کارآفرینی و نوآوری در توانمند سازی افراد در حوزه علم و عمل و ارتقاء توانایی علمی و مهارتی آنان با تاکید بر نیازهای جامعه ، مهم قلمداد کرده و هدایت دهی
فعالیت های کارآفرینی ، مهارت افزایی در افراد و رفع نیازمندی های شغلی جامعه را  از جمله وظایف این دانشگاه بر شمرد . ایشان ماموریت تدوین سند توسعه شاخص های کارآفرینی استان به دانشگاه جامع علمی کاربردی از سوی استاندار را به دلیل نزدیکی فعالیت های محوری این دانشگاه با مقوله کارآفرینی و مهارت افزایی دانست و لزوم مشارکت  موثرهمه دستگاههای اجرایی استان و سایر دانشگاهها را با دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خواستار شد . ایشان  ضمن تشکر از دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در تدوین سند توسعه کارآفرینی استان و پیشرفت حاصله در فاز اول اجرایی سند مذکور ، به اهمیت  14 شاخص جهانی کارآفرینی اشاره و خواستار رونق این شاخص ها  در اکوسیستم کارآفرینی استان شد . 

در ادامه جلسه جناب آقای دکتر اسکندری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و تشکر از استاندار محترم و معاونین مربوطه در برپایی این جلسه برای ارائه گزارش تدوین سند توسعه کارآفرینی استان ، به ساختار اجرایی کار و فعالیت های کمیته راهبری و کارگروهها در سند مذکور اشاره و مراحل فازبندی  سه گانه اجرایی طرح و پیشرفت حاصله در تدوین سند مذکور را بیان نمودند . ایشان به برپایی10 جلسه از زمان تفویض ماموریت تدوین سند به دانشگاه  دربهمن ماه سال 1397 تاکنون اشاره و از همکاری موثر همه دانشگاهها و دستگاههای اجرایی استان با دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تشکر نمود . دکتر اسکندری در راستای تدوین سند مذکور ، از برپایی سمینار کارآفرینی در استان با حضور مهندس شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و هیات همراه ، از سوی دانشگاه در تیرماه 1398 و نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی  و دستاوردهای حاصله از آن صحبت و لزوم تداوم همکاری ها از سوی همه دستگاههای اجرایی استان با دانشگاه را خواستار شد . در ادامه جناب آقای دکتر چمکوری مشاور علمی و پژوهشی استاندار ، ضمن تشکر از دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در برپایی جلسات موثر در تدوین سند توسعه کارآفرینی استان ، خواستار همکاری بیشتر روسای دانشگاهها و دستگاههای اجرایی استان در تدوین سند مذکور شد و از روسای دستگاههای اجرایی که مدیران میانی خود را در جلسات تدوین سند توسعه کارآفرینی استان معرفی می کنند و افراد مذکور اختیارات چندانی در دستگاه اجرایی مربوطه ندارند گلایه مند شد و از دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خواست تا در جلسات آتی ، اسامی دستگاههای اجرایی و دانشگاههایی که همکاری موثری ندارند ، به استانداری بوشهر اعلام کند . ایشان در تدوین سند مذکور از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ، خواستار توجه ویژه به اسناد بالادستی استان در حوزه کارآفرینی شد .

در ادامه جلسه از مدعوین خواسته شد تا نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در تدوین بهتر سند توسعه شاخص های کارآفرینی استان ارائه کنند  و مصوب گردید در اولین فرصت در هفته های آتی، جلسه ای با حضور جناب آقای استاندار ، جناب آقای زرین فر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، کارگروه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تشکیل و بودجه مصوب برای تدوین سند توسعه کارآفرینی استان نهایی و ابلاغ گردد . 

 


نظر شما :